Opis forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2007-11-07 11:46:03

Dadzio

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-28
Posty: 235
Punktów :   
WWW

Pomór rzekomy drobiu

Jest to zaraźliwa,wirusowa choroba drobiu grzebiącego,PODLEGAJĄCA OBOWIĄZKOWI ZGŁASZANIA u chorego drobiu występuje duszność (ptak szeroko otwiera dziób),wyciek z nosa,zasinienie grzebienia,biegunka,potem drgaswki i niedowład kończyn.Smiertelność jest wysoka.Zapobieganie polega na co rocznym szczepieniu.

Offline

 

#2 2007-11-26 16:51:28

butchi chabo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-11-24
Posty: 13
Punktów :   
Hoduje: nie tylko ptaki

Re: Pomór rzekomy drobiu

Jest to jedna z najniebezpiecznych chorób.
Szczepienie kur jest obowiązkowe z urzędu i nie tylko tych hodowlanych lecz także przydomowych..Radzę w "razie czego"  posiadać potwierdzenie zakupu tej szczepionki na zlecenie lekarza wet. lub potwierdzenie szczepienia przez niego. W  razie braku, współczuję. A będzie to niemała grzywna.
Szczepić należy w odstępach co 3 miesięcznych,gdyż taka jest skuteczność działania szczepionki.
Szczepionkę podaje się do wody do picia.

Offline

 

#3 2007-11-26 17:16:44

Dadzio

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-28
Posty: 235
Punktów :   
WWW

Re: Pomór rzekomy drobiu

A Ty szczepisz? Ja nie miałem pojęcia, że jest to obowiązkowe. Weterynarze z resztą chyba też nie. Przynajmniej ci u nas. Mam stałego weterynarza i on wie że od lat mam ptaki. Nigdy nie pytał się  szczepienie. U nas nawet podejżewam, że takich sczepionek nie ma. a ja weterynarzowi nie będę przypominał. Nie ma co wywoływać wilka z lasu.. A droga jest taka szczepionka?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
pojemniki mapa matki pszczele